Alpské lyžování – sezona 2014/15

Listopad16

16.11.2014 – Levi. Dnes jeli první slalom letošní sezony muži. na startu byli i naši reprezentanti Kryštof Krýzl č. 59 a Filip Trejbal se 72. Kytan jel skvěle a postoupil  do druhého kola na poslední postupové pozici 30. Trať v Levi byla tvrdá a držela dlouho docela stejnorodý povrch. V prvním kole jel nejrychleji Marcel Hirscher a skvěle jel s 1 Henrik Kristoffersen. Výborně zajel slovák Adam Žampa, skončil desátý. V druhém kole jel Kytan trochu na jistotu a tak skončil celkově na 25. místě. Adam jel hodně riskantní jízdu a chyboval tak, že se musel vracet do branky. Finálový boj se odehrál mezi uzdraveným Felixem Neureutherem, Henrikem Kristoffersenem a Marcelem Hirscherem. Nejlepe zajel Henrik, druhý byl Marcel a třetí Felix. Výsledky zde.

15.11.2014 – Levi. Ve Finském Levi za polárním kruhem pokračoval FASWCT prvním letošním slalomem mužů a žen. V sobotu jeli ženy. Velmi se dařilo naší Šárce Strachové, která po prvním kole obsadila skvělé šesté místo a v druhém kole o jednu příčku klesla. Vyhořelo několik favoritek jako třeba Mikaela Shiffrin, která obsadila jako jasná favoritka 11. místo. Kralovala zkušená slovinka Tina Maze, která zvítězila před švédkou Fridou Hansdotter a rakušankou Kathrin Zettel. Výsledky zde.

26.10.2014 - SÖLDEN – A - Obří slalom mužů. Dnes se za slunečného počasí jel první závod obřího slalomu v nové sezoně 2014/15 FIS ALPINE SKI WORLD CUP TOUR. Bohužel bez některých favoritů. Před závodem se při fotbálku zranil Aksel Lund Svindal. Přetrhl si achylovku a tak má určitě po letošní sezoně. Druhým zraněným favoritem je němec Felix Neureuther, který má problémy se zády. Marcel Hirscher v letní přípravě makal naplno a pod dozorem asistentů nabral 6 kilo svalové hmoty navíc a bylo to na jeho výkonu vidět. Očekával jsem brilantní výkon od Teda Ligetyho, který svou formu ladil tradičně na Novém Zélandu. Čekal jsem, jak překvapí slovák Adam Žampa, který také trénoval víc jak měsíc u protinožců a vyhrál několik kontinentálních pohárových závodů. No a naši? Ondra Bank má dobré body a tak bude startovat v první třicítce. Kryštof Krýzl se také pečlivě připravoval a zdravotně je na tom dobře. Martin Vráblík pokračuje v reprezentaci a bude se saměřovat na kombinaci.
První kolo odstartoval matador Beni Reich a druhý jel Ted Ligety. Beni zajel dobře, využil startovního čísla jedna na 100%. Ted Ligety předvedl svou klasiku plynulého oblouku, přesto moc Benimu neujel. S pětkou odstartoval Marcel Hirscher a to byla naprosto profesorská silová jízda, která ho vystřelila na první příčku. Frantíci se neztratili a Alex Pinturault se držel třetího němce Fritze Dopfera. Radost sledovat. Ondra Bank startoval se 24 a jel spíš na jistotu, udržel svou pozici a skončil 23. Kryštof Krýzl nepostoupil z 34. místa a Adam Žampa jel moc pomalu. A tak jsme měli zástupce v druhém kole a bylo se na co těšit. Bany startoval osmý a vyrazil dost dobře, bohužel na sekané ledové trati mu odbrnkla lyže – škoda. První pozice se v průběhu druhého kola neustále měnila a tak se čekalo na závěr třícítky, kdy na trať vyjel Fritz Dopfer, který jel hodně dobře, obsadil časem první místo a tak se čekalo na Teda, ten však chyboval a dostal příděl 3,02 s od vítězného Marcela Hirschera. Ten opět exceloval a pohled na jeho silové ale plynulé pojetí jízdy byl neskutečný. Je vidět, že přípravě věnoval maximum. Celkové pořadí zde.

25.10.2014 – Sezona 2014/15 Světového poháru – FIS ALPINE SKI WORLD CUP TOUR zahájila dnes obřím slalomem žen. Víkendová série závodů pokračuje zítra startem mužské kategorie. Co je nového ve WC FIS ALPINE SKI?

S napětím se očekávaly výsledky prvního závodu každé kategorie. V ženách kralovala američanka Mikaela Shiffrin a rakušanka Anna Fenninger. V druheém kole se shodným časem dostaly obě borkyně na první příčku. Sekundovala druhá rakušanka Eva-Maria Brem, která obsadila třetí stupeň podia. Naše Šárka Strachová startovala s šedesátkou na prsou a tak postoupit do druhého kola byl těžký úkol, obzvlášť při podmínkách, které na ledovci v Soeldenu panovaly. Zataženo, ledová a rozbitá trať a Šárce se za těchto podmínek nedařilo a nepostoupila. Přesto 36. místo je kousek od postupové třicítky. Šárko, tak příště! Výsledky žen – zde.