25.5.2013 Pro sport a zdraví

Květen25

Tak jsem se dnes zúčastnil I. sněmu hnutí Pro sport a zdraví. Celý život jsem se do politiky aktivně nezapojoval, ale politická formace Pro sport a zdraví mě oslovila. Již víc jak půlrok se podílím na přípravách rozjezdu tohoto uskupení. V Libereckém kraji spolu s kolegy úspěšně tvoříme strukturu tohoto hnutí.
Slýchám názor: „Je to Dobešova trafika“ Nicméně musím říct, že bývalý ministr školství Mgr. Josef Dobeš vznik tohoto hnutí inicioval, a to s vizemi pomoci sportu jak po finanční stránce, tak hlavně ze sportu udělat zivotní styl.
Také slýchám:“No jo, jak může Dobeš rozumět sportu?“ Ja říkám: to není podstatné, je obklopen sportovci jak aktivními, tak celebritami, které mají za sebou ve vrcholovém sportu jen špičkové výsledky. A je důležité, že toto politické uskupení manažersky rozjel. Taky si myslím, že si velmi dobře uvědomuje, že bez lidí – členské základny, by žádné hnutí nerozjel. Takže v tomto případě mě srovnání s politickou trafikou nesedí.
Podpora je z více stran, jak od představitelů sportovních uskupení jako je Dr. Miroslav Jansta – předseda České unie sportu (dříve ČSTV), tak i dalších Ing. Zdeňka Ertla – předsedy Sdružení sportovních svazu ČR.
Tak teď je to jen o úspěšném naplňování Programu Pro sport a zdraví a na tom, jak naplňování budou hodnotit voliči!


Copyright © 2013. All rights reserved.

Posted 25.5.2013 by jirman in category Pro sport a zdraví

Leave a Comment